Umělecká a produkční agentura

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Baletní studio při Moravském divadle Olomouc

(krátce o Baletním studiu/ ocenění/ aktuální divadelní tituly)
www.baletolomouc.cz

Jedná se o občanské sdružení pod vedením p. Jitky Weiermüllerové založené v roce 2003. Pod vedením zkušených pedagogů a členů souborů Moravského divadla Olomouc se snaží navázat na tradici, která v Olomouci byla, a nabídnout dětem nejen kvalitní výuku tance a baletu, ale také v nich probudit lásku a cit k hudbě a divadelnímu umění.

V každém z úspěšných představení , které byly nebo jsou v současnosti na programu Moravského divadla - např. „Simba – příběh o lvím králi“ a také „Mojžíš - příběh o princi egyptském“, nebo Tarzan - král džungle či Hvězdy tančí a další... účinkuje přes 100 dětí z Baletního studia. Pro talentované děti navíc spolu s dalšími trenéry jsou postavena choreografická čísla, se kterými se velmi úspěšně prezentují na soutěžích doma i v zahraničí, např. z MS v interpretačním umění v Hollywoodu v USA dovezlo Baletní studio za poslední 4 roky 6 zlatých a celkem 18 medailí v různých kategoriích, 5 vítězství dovezli např. i z mezinárodní baletní soutěže Hradecká Odette 2010.

V Baletním studiu se tančí nejen klasický balet, ale i moderní balet a jazz balet, děti absolvují také hodiny gymnastiky a rytmiky. Baletní studio je určené pro děti ve věku 4 – 15 let, další informace je možno získat na internetu na adrese www.baletolomouc.cz nebo na internetových stránkách Moravského divadla Olomouc.

Baletní studio při MDO se stalo v roce 2008 držitelem „Ceny olomouckého kraje za mimořádný přínos v oblasti kultury“

V roce 2009 - 2012 malí tanečníci z Baletního studia získali další mnohá prestižní ocenění:

2009

World Championships of Performing Arts Hollywood USA 2009

3 stříbrné medaile a 4 bronzové medaile

Mezinárodní baletní a taneční soutěž Hradecká Odette 2009

3 zlaté medaile

Pardubická Arabeska 2009 – soutěž v klasickém tanci

1 zlatá medaile a 1 bronzová medaile

2010

Mezinárodní baletní a taneční soutěž Hradecká Odette 2010

5 zlatých medailí, 2 stříbrné medaile a 2 bronzové medaile

2011

Soutěž Dance World Cup 2011 – Selb (Německo)

V sobotu 12.3. 2011 jsme se úspěšně zúčastnili soutěže v německém Selbu, která byla kvalifikací za ČR na finále světové taneční soutěže Dance World Cup 2011.

Vítězství a postup do finále v Paříži získaly V. Štverková a T. Bělinová s choreografií "I love jazz" (duo/trio jazz do 13 let), dále zvítězila a postoupila do finále v Paříži Eliška Sukopová s choreografií "Dalida" (moderní tanec do 13 let). Dále dle oficiálních výsledků E. Sukopová byla druhá s choreografií "Bayadera" v nejsilněji obsazené kategorii "balet jednotlivců do 13 let" a také s touto choreogeafií postoupila do Paříže (výborné čtvrté místo si zde odnesla V. Štverková s "Carmen", šestá byla A. Tomášová s "Anjutou" a desátá V. Bendová s Amorem), T. Bělinová (choreografie "Hexe") a K. Dostálová (choreografie "Hello Dolly") společně zvítězily v jazzové kategorii jednotlivců a také obě postupují do Paříže, choreografie "Jaro" (A. Tomášová, K. Dostálová, K. Šafářová, T. Bendová, E. Sukopová) skončila na druhém místě v kategorii "balet - skupiny" a i ony postoupily do Paříže, M. Pospíšil, B. Vanská a A. Bendová s choreografií "Do you love me" skončili na třetím místě v kategorii "duo/trio jazz tanec" a také postoupili do Paříže.

Eliška Sukopová navíc, jak jsme dodatečně zjistili (protože jsme nečekali na úplný závěr), získala i zvláštní cenu, kdy byli napříč všemi kategoriemi vyhlášení 3 nejlepší sólisté, a Eliška Sukopová získala za "Dalidu" 2.místo, tzn. měla druhé nejlepší vystoupení ze všech soutěžících, moc gratulujeme.

Celkem 7 choreografií (11 dětí) postoupilo do světového finále v Paříži.

Pardubická Arabeska 2011 – soutěž v klasickém baletu pro amatérské tanečníky z ČR (neoficiální mistrovství ČR)

druhé místo a po jednom třetím, čtvrtém a pátém místě

Mezinárodní baletní a taneční soutěž Hradecká Odette 2011

2x zlatá medaile, 4x stříbrná medaile, 2x bronzová medaile a 2x čestné uznání

Soutěž Dance World Cup 2011 – světové finále – Paříž (Francie)

Při své první účasti na finále tohoto šampionátu jsme sbírali mezi více jak 1800 soutěžícími především zkušenosti, přesto jsme obstáli se ctí.

Nejlepším naším výsledkem bylo skvělé 6. místo Elišky Sukopové v kategorii moderní tanec 10-13 let (mezi 40-ti soutěžícími), k medaili chyběly pouhé 2 body.

World Championships of Performing Arts Hollywood USA 2011

1 zlatá medaile, 3 stříbrné medaile, 3 bronzové medaile

Mezinárodní baletní soutěž v klasickém tanci „Baletní mládí Praha 2011“

jedno první a jedno šesté místo

2012

Dance World Cup 2012 – národní kvalifikace – Selb (Německo)

Baletní studio dosáhlo na této národní kvalifikaci skvělých výsledků.

Celkem 13 choreografií z Baletního studia postoupilo do světového finále v rakouském Villachu, což se nepovedlo žádné jiné baletní a taneční škole v ČR.

Celkem jsme tedy získali 6 vítězství, dvě druhá místa (vše s postupem do finále ve Villachu), 8 x 3. místo (z toho 5 x s postupem do Villachu).

Pardubická Arabeska 2012 – soutěž v klasickém baletu pro amatérské tanečníky z ČR

dvě první místa, jedno druhé místo a jedno osmé místo

Mezinárodní baletní a taneční soutěž Hradecká Odette 2012 (360 soutěžících z 20-ti baletních a tanečních škol)

Podařilo se nám dosáhnout skvělých výsledků, získali jsme celkem 13 medailí a 3 čestná uznání za umístění na 4.-6. místě.

Mistrovství ČR ART – modern, jazz, balet – sólo, duo, malá skupina – Louny

Jedná se o oficiální Mistrovství České republiky v tanci v tanečních disciplínách balet, jazzový tanec a moderní tanec pro sóla, dua a malé skupiny (3-7 tanečníků), které pořádá CDO - Czech Dance Organization.

Ovládli jsme baletní část soutěže a odnesli si i 2 tituly Mistrů české republiky.

Soutěž Dance World Cup 2012 – světové finále – Villach (Rakousko)

V obrovské konkurenci více jak 2000 soutěžících z cca 30 států světa Baletní studio reprezentovalo 12 choreografií (42 dětí), kteří si vybojovali postup v národní kvalifikaci . A ani zde jsme se neztratili. Nejvýznamnějším úspěchem bylo 3. místo v kategorii baletních kvartetů do 9 let, které získali A. Koudelková, P. Semlerová, D. Smidová a M. Pospíšil , dále skvělé 4. místo získala v jednotlivcích Anna Koudelková, moderní tanec do 9 let (skvěle obsazená kategorie), 4. místo v baletních duetech do 9 let (B. Vanská, M. Pospíšil), v obou případech nám medaile unikly jen velmi těsně. Na velmi dobrém 9. místě skončila E. Sukopová v kategorii moderní tanec 10-13 let (více jak 30 soutěžících). Neztratili se ani další naši soutěžící, ve světové konkurenci posbírali mnoho cenných zkušeností. Celkově jsme dle výsledků patřili mezi 3 nejlepší baletní a taneční školy z ČR.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ:

TARZAN – KRÁL DŽUNGLE

Velkolepá a atraktivní podívaná podle známého příběhu o Tarzanovi z produkce Baletního studia při Moravském divadle Olomouc.

Na jevišti se představí přes sto dětí ve spojení s profesionálními tanečníky v úžasné show moderního tance propojeného s klasickým baletem za doprovodu efektní hudební koláže složené ze světoznámých melodií.

Choreografie a režie: Robert Balogh

HVĚZDY TANČÍ

Velkolepá tanečně - muzikálová show Baletního studia při Moravském divadle Olomouc, která v jednom večeru propojí ty nejznámější a nejkrásnější melodie jak z českých, tak i ze světových muzikálů (Chicago, Cabaret, Šumař na střeše, Limonádový Joe a mnohé další) v podání dětí ve spojení s profesionálními tanečníky.

Choreografie a režie: Robert Balogh


topprint

Kalendář akcí

Partneři

Baletního studia při Moravském divadle Olomouc. HUDEBNĚ-DRAMATICKÉ STUDIO při Moravském divadle Olomouc

Robert Balogh

COBRANA s.r.o., umělecká a produkční agentura OLOMOUC
Zahradní 419, 783 73 Grygov, tel.: (+420) 777 106 873, (+420) 777 151 612, e-mail: cobrana@cobrana.cz

Created by CzechProject spol. s r.o.