Umělecká a produkční agentura

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Hudebně - dramatické studio při Moravském divadle Olomouc

http://www.hdstudio.estranky.cz/
Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle Olomouc je občanské sdružení pod vedením Mgr. Václava Málka a bylo založeno v roce 2010 za podpory ředitele Moravského divadla Olomouc Mgr. Josefa Podstaty.

Cílem Hudebně-dramatického studia je cesta syntetického způsobu divadelní tvorby a zve do svých řad děti, které v sobě objevují komediální vlohy a chtějí svůj herecký talent rozvíjet. Seznamují se s divadelními žánry, divadelním provozem, osvojují si základy techniky herecké tvorby, seznámí se s podmínkami vzniku inscenace, a uplatňují své vlohy a získané dovednosti v připravovaných scénických projektech v rámci studiové tvorby a při veřejných produkcích.

V současnosti se Hudebně-dramatické studio stává divadelním souborem s vlastní poetikou a repertoárem. Spontánní výkony mladých interpretů dokážou vtáhnout do děje nejen dětské, ale i dospělé diváky.

Soubor má na repertoáru úspěšný pohádkový muzikál „Zvířátka, bída a loupežníci“ a chystá další projekt, jímž bude dramatizace „Starých pověstí českých“.

Karel Cón – Václav Málek:

Zvířátka, bída a loupežníci

UKÁZKA: http://www.youtube.com/watch?v=g6bWCCn1f_I

Pohádkový muzikál, který autoři napsali na motivy českých lidových pohádek, uvádí diváky do světa veselých a bezstarostných zvířátek.

Jednoho dne je však přepadne bída, přestane se jim dařit a veselí a radost jsou ty tam. Nešťastná zvířátka raději utečou z domu a na svém útěku se dostanou do temného lesa. V něm žijí a loupí zlí loupežníci. Zvířátka se však tentokrát nezaleknou, vystraší loupežníky tak, že utečou z lesa.

To zvířátkům dodá kuráž, vezmou, co zbylo po loupežnících, a vrátí se domů. Bídu vyženou a žijí spolu dál šťastně a spokojeně.

Pohádka je protkána svěžími, melodickými a rytmickými písničkami, které děti zpívají s velikým nasazením a dokážou strhnout publikum k spontánnímu potlesku. Své role hrají v nápaditých kostýmech Soni Valentové a vše se odehrává v barevné a proměnlivé scéně Jaroslava Záděry.

Pohádka je určena dětem od čtyř do deseti let, ale nejen jim…

topprint

Kalendář akcí

Partneři

Baletního studia při Moravském divadle Olomouc. HUDEBNĚ-DRAMATICKÉ STUDIO při Moravském divadle Olomouc

Robert Balogh

COBRANA s.r.o., umělecká a produkční agentura OLOMOUC
Zahradní 419, 783 73 Grygov, tel.: (+420) 777 106 873, (+420) 777 151 612, e-mail: cobrana@cobrana.cz

Created by CzechProject spol. s r.o.