Umělecká a produkční agentura

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Vánoční koncert Báry Basikové a Kantilény, dětského pěveckého sboru při Filharmonii Brno

17. 12. 2013 od 19.00h

Katedrála Sv. Václava v Olomouci

V úterý 17. 12. 2013 od 19.00h proběhne v Katedrále Sv. Václava v Olomouci Slavnostní Vánoční koncert Báry Basikové a Kantilény, dětského pěveckého sboru při Filharmonii Brno v rámci akce Vánoce s Olomouckým krajem 2013. Zazní zde nejkrásnější sakrální skladby a písně v podání jedné z našich nejslavnějších populárních zpěvaček a jednoho z nejúznávanějších dětských pěveckých sborů u nás, pod vedením sbormistra a uměleckého vedoucího Kantilény Jakuba Kleckera a za klavírního doprovodu Jiřího Hrubého.
Akce proběhne za finanční podpory Olomouckého kraje a pod osobní záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila.

BÁRA BASIKOVÁ

Zpěvačka Bára Basiková začínala v 80 letech s rockovými skupinami Precedens a Stromboly. Natočila 14 solových alb a na 50 dalších se podílela. Ztvárnila hlavní role v divadle a muzikálových představeních např.: Jesus Christ Superstar, Rusalka, Johanka z Arku, Kleopatra, Lucrecia Borgia, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi, Kapka medu pro Verunkua dal. Napsala román Rozhovory s útěkem a mnoho povídek,fejetonů a textů k písním. Získala řady významných cen a umístění v akentách v České republice. V současné době koncertuje s obnovenou skupinou Basicband a účinkuje v muzikálech : Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku a rodinný muzikál Kapka medu pro Verunku. Za svůj největší životní úspěch považuje své děti:dvojčata Annu a Marii a čtyřletého Theodora.

KANTILÉNA, DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR PŘI FILHARMONII BRNO

Kantiléna je výběrový pěvecký sbor, laureát řady mezinárodních sborových soutěží, spolupracuje s předními umělci, dirigenty, orchestry a soudobými skladateli, jejichž novinkovou tvorbu uvádí na koncertech a zaznamenává na zvukových snímcích. Sbor, skládající se ze tří oddělení, v současné době navštěvuje okolo 150 zpěváků ve věku 5 až 19 let.

Za dobu své existence Kantiléna účinkovala na více než 1 500 koncertech doma, v sedmnácti evropských zemích, v USA, Kanadě, Japonsku a Rusku. Výrazné oblibě se u posluchačů těší stylové pořady duchovní hudby, které v podání sboru zazněly ve více než 250 chrámech (Stephansdom Wien, Santa Croce in Gerusalemme Roma, Hofkirche Dresden, Sv. Mikuláš Praha, Cathedral St. Patrick New York…).
Dvousettisícovému shromáždění věřících zpívala Kantiléna na mši, kterou celebroval v Praze při své návštěvě České republiky Jan Pavel II. Pravidelně vystupuje na benefičních koncertech, např. pro sdružení Podané ruce nebo v rámci Adventních koncertů z katedrály sv. Víta v Praze přenášených Českou televizí… Sbor také pravidelně spolupracuje s cimbálovou muzikou Hradišťan.topprint

Kalendář akcí

Partneři

Baletního studia při Moravském divadle Olomouc. HUDEBNĚ-DRAMATICKÉ STUDIO při Moravském divadle Olomouc

Robert Balogh

COBRANA s.r.o., umělecká a produkční agentura OLOMOUC
Zahradní 419, 783 73 Grygov, tel.: (+420) 777 106 873, (+420) 777 151 612, e-mail: cobrana@cobrana.cz

Created by CzechProject spol. s r.o.